Zakup baterii umywalkowej może być wyzwaniem, gdyż nie brak wielu modeli na rynku. Zanim zdecydujesz się na wybór, należy zwrócić uwagę na kilka czynników – materiał wykonania czy estetykę. Dowiedz się, jakie zalety mają baterie klasyczne, a u kogo sprawdzą się nowoczesne.
Jakie są najpopularniejsze rodzaje baterii umywalkowych?
Na rynku znajdziesz wiele modeli armatury łazienkowej. W przypadku baterii umywalkowych można rozróżnić je pod względem:
- montażu
W zależności od potrzeb, wybierz armaturę stojącą lub montowaną ściennie. Ta pierwsza wymaga umieszczenia w umywalce lub blacie szafki – zatem warto zadbać, aby wymienione wyposażenie miało przygotowane otwory. Natomiast montaż ścienny lepiej zaplanować wcześniej, by nie było konieczności kucia w glazurze.
- liczby uchwytów
W przeszłości najczęściej można było spotkać baterie umywalkowe dwuuchwytowe, w których kurki oddzielnie odpowiadały za zimną i ciepłą wodę. Obecnie najpopularniejsze są modele z jednym uchwytem. Charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem, a do tego są bardzo wygodne, gdyż umożliwiają ustawienie temperatury i ciśnienia wody za pomocą jednego ruchu.
- praktycznego zastosowania
Nowoczesna bateria umywalkowa, to taka, która jest wyposażona np. w perlator. Umożliwia on optymalizację zużycia wody. Jego działanie polega na napowietrzeniu strumienia, przez co obniżysz rachunki, a także zadbasz o ekologię. Co więcej – komfort użytkowania z baterii umywalkowej nadal będzie wysoki. Coraz większą popularnością cieszy się wyposażenie wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii. Dzięki specjalnym powłokom elementy na dłużej zachowują atrakcyjny wygląd, a także są łatwiejsze w czyszczeniu.
Warto wybrać taki rodzaj baterii umywalkowej, który najlepiej posłuży w Twoim wnętrzu.
Klasyczna czy nowoczesna bateria umywalkowa?
Obecnie najmodniejsze są minimalistyczne baterie umywalkowe o wykończeniu chromowanym, złotym lub matowo czarnym. Dzięki czystej formie łatwo dopasujesz je do każdego wnętrza – również klasycznego. Dlatego warto spojrzeć na najnowsze trendy w urządzaniu łazienek.